Panele akustyczne – profesjonalna redukcja dźwięku

Wbrew pozorom, panele akustyczne to nie tylko dźwiękochłonne pianki, które kojarzą nam się głównie ze studiami nagraniowymi. Obecnie, ich zastosowanie jest niezwykle szerokie i rozbudowane. Dziś możemy je spotkać np. w biurach, salach konferencyjnych oraz w domach prywatnych. Ekrany akustyczne ułatwiają codzienne funkcjonowanie, przyczyniają się do poprawy jakości życia oraz minimalizują stres i ryzyko zachorowania na choroby z nim związane. Jak działają panele akustyczne i dlaczego już dziś powinieneś się w nie zaopatrzyć?

Czym są panele akustyczne?

Panele akustyczne to dźwiękochłonne ekrany, które niwelują rozprzestrzenianie się pogłosu. Służą przede wszystkim do wygłuszania lokali mieszkalnych i użytkowych, studiów nagrań, sal tanecznych i ćwiczeniowych. W dużym uproszczeniu, możemy je podzielić na pochłaniające, rozpraszające i odbijające dźwięki. Panele mogą być wykonane z różnych materiałów – m.in. z pianki polietylenowej oraz z aglomeratu korkowego. Największą popularnością cieszą się modele hybrydowe, łączące w sobie różne materiały bądź funkcje (np. tłumienia i rozpraszania dźwięków). Aby panele skutecznie pochłaniały dźwięki, powinny mieć grubość powyżej 6 cm.

panele akustyczne

Zalety paneli akustycznych

Za najważniejsze zalety paneli akustycznych możemy uznać ich znaczący wpływ na poprawę jakości zdrowia i życia codziennego. Dzięki swoim właściwościom odbijają dźwięki i redukują nawet najmniejszy hałas, czym przyczyniają się do minimalizacji stresu wywołanego bodźcami. Działanie to ma realny wpływ na prewencję licznych chorób cywilizacyjnych.

Panele akustyczne przede wszystkim:

  • pochłaniają hałas
  • tłumią dźwięki z zewnątrz, redukują pogłos i szum
  • przyczyniają się do poprawy jakości dźwięku
  • poprawiają przejrzystość mowy
  • pozwalają się wyciszyć
  • minimalizują stres i zmęczenie wywołane nadmiarem bodźców
  • wpływają pozytywnie na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Panele akustyczne charakteryzują się wysokim komfortem w użytkowaniu, nowoczesnym designem oraz bogatym wachlarzem wzorów i kolorów. Wpasowują się w aranżację każdego wnętrza i stylu pomieszczenia. Wykazują właściwości antystatyczne oraz wodoodporne, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

panele akustyczne

Panele akustyczne do biura

Obecnie ekrany akustyczne są równie ważnym elementem wyposażenia biura, co krzesła, biurka czy komody. Obecność ekranów akustycznych daje gwarancję wysokiej izolacji dźwięków bez niepotrzebnych strat w zasięgu. Odpowiednio dobrane ekrany sprawdzają się zarówno w salach konferencyjnych czy recepcji, jak i w standardowej przestrzeni biurowej. Dedykowane są do niewielkich pomieszczeń i open space’ów. Ze względu na swój smukły kształt oraz wszechstronne zastosowania, pasują do dość ciasnych pomieszczeń. Panele można dowolnie układać i tworzyć z nich indywidualne, dostosowane do wymogów biura konfiguracje.

panele akustyczne

Wyciszenie mieszkania

Panele akustyczne sprawdzają się nie tylko w przestrzeniach biurowych. Warto znaleźć dla nich miejsce również w swoim mieszkaniu. Wyciszenie mieszkania przy pomocy ekranów akustycznych sprawdzi się przede wszystkim u osób chcących zachować minimalistyczny charakter aranżacji. Jak dobrze wiemy, niewielka ilość przedmiotów w mieszkaniu może wpływać negatywnie na akustyczność wnętrza. Panele akustyczne doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz i zwiększają słyszalność w pomieszczeniu, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy odbioru muzyki i filmów.

Jeśli szukasz profesjonalnych i wysokojakościowych paneli akustycznych, sprawdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.